Tir środków higieny dla mam i dzieci

Rozwijamy skrzydła! Wczoraj opuścił Kraków kolejny transport z pomocą humanitarną. Nie bus, a cały tir załadowany zestawami higienicznymi dla dorosłych i dzieci.

Dziewiętnasty transport i dziewiętnaście palet z pomocą humanitarną w tym: zestawy higieniczne dla matek z dziećmi i ręczniki, które pozyskaliśmy dzięki współpracy z Urzędem Miasta Krakowa i ONZ oraz zestawy higieniczne dla rodzin przekazane przez UNHCR.

– Pierwszy raz wysyłamy dary takim dużym autem, czyli tirem i to jest dla nas niesamowite! – mówi Józef Sikorski, koordynator ds. pomocy humanitarnej – Jest to ogromne wsparcie i choć nigdy do tej pory nie działaliśmy na taką skalę, jestem bardzo szczęśliwy, że udało się zdobyć właśnie taką pomoc dla naszych Przyjaciół na Ukrainie.

– Pomoc humanitarna wysłana w marcu do Lwowa to łącznie trzy transporty o wartości ponad 300 000,00 zł i to jest najlepszym wskaźnikiem naszej motywacji do wsparcia Ukrainy – dodaje Józef Sikorski.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w zorganizowaniu tego transportu, a szczególnie ks. Andrzejowi Niedużakowi z Suścca, dzięki któremu wynajem tira do przewozu darów był darmowy.

W kwietniu i maju planujemy zorganizować podobne wsparcie, tym razem pojedziemy w rejon Użhorodu. Najbardziej życzylibyśmy sobie, aby do tego czasu wojna już była przeszłością. Ale niestety ostrzały trwają, ludzie umierają, więc nie możemy przestać działać, nawet kiedy inni już odpuścili.

Jeśli chciałbyś włączyć się w pomoc humanitarną na rzecz Ukrainy, poszukujemy wolontariuszy, którzy pomogą nam przy pakowaniu i ewidencjonowaniu kolejnych transportów.

Możesz też włączyć się w nasze działania, poprzez zorganizowanie zbiórki środków higieny w swojej miejscowości/ szkole/ parafii. Bądź pewny, że takie działanie, przyniesie Ci niesamowitą satysfakcję!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *