Na Ukrainie trwa krwawa wojna. Od jej pierwszych dni zaangażowaliśmy się w pomoc Ukrainie, udzielając schronienia uchodźcom oraz organizując transporty z pomocą humanitarną.

Uruchomiliśmy w naszym krakowskim biurze zbiórkę darów rzeczowych, ale okazało się, że potrzeby zmieniają się, bo sytuacja wojenna jest dynamiczna. Postanowiliśmy uniknąć chaosu i gromadzenia zbędnych przedmiotów w naszych magazynach i uruchomiliśmy zbiórkę finansową na zakup najpotrzebniejszych rzeczy. Wszystkie środki finansowe przeznaczamy na bezpośrednią pomoc naszym podopiecznym. Członkowie naszego sztabu kryzysowego działają w ramach wolontariatu.

Twoją wpłatę na konto zbiórki przeznaczymy na:

  • POMOC HUMANITARNĄ: Przekazujemy pomoc Kolpingowi na Ukrainie, które pomaga uchodźcom wewnętrznym, którzy z terenów ostrzeliwanych. Czytaj więcej
  • POMOC BY „STANĄĆ NA NOGI”: Pomagamy znaleźć pracę w Polsce, organizujemy wsparcie tłumaczeniowe, opiekę psychologiczną i wszelką możliwą pomoc, by uchodźcy zorganizowali swoje życie na nowo.
  • POSZUKIWANIA NOWEGO DOMU: Poszukujemy miejsc pobytu w Polsce, jak również w innych europejskich krajach (w ramach Międzynarodowego Dzieła Kolpinga).

 

.