Od początku rosyjskiej inwazji na Ukraine pozostajemy w ścisłej współpracy z Kolpingiem Ukraina. Organizacja ta niesie pomoc ofiarom wojny na miejscu – zapewnia schronienie, wyżywienie i pomoc medyczną.

Kolping Polska organizuje konwoje i transporty humanitarne do Kolpinga Ukraina z najpotrzebniejszymi rzeczami. Nasi partnerzy rozwożą dary po całym kraju.

Za zebrane pieniądze kupiliśmy m.in. ciepłe ubrania, kołdry, łóżka polowe, agregaty prądotwórcze, żywność, powerbanki, baterie, latarki, ubrania termiczne, artykuły higieniczne i leki. Wszystkie rzeczy, które mogą choć trochę ułatwić życie tamtejszym ludziom.

Wiele osób pozostających na Ukrainie opuściło swoje domy, by szukać schronienia w zachodniej części kraju. Tym osobom pomoc organizuje Kolping Ukraina.  

Do Czerniowiec, skąd koordynuje pomoc Vasyl Savka – dyrektor zarządzający ukraińskiego Kolpinga, przybyło kilka tysięcy wewnętrznych przesiedleńców. Sytuacja ta doprowadziła do głębokiego kryzysu w zakresie zapewnienia schronienia i wyżywienia. Nasze wsparcie pomoże Dziełu Kolpinga na Ukrainie zorganizować najpilniejszą pomoc.

Okrucieństwo rosyjskich agresorów nie ma granic, wznieśmy serce nad zło i pomóżmy mieszkańcom Ukrainy, najbardziej poszkodowanym w wojnie!

.

GDZIE TRAFIA POMOC?

Do tej pory Kolping Polska zorganizował 16 transportów z pomocą humanitarną – jeździmy do Lwowa, Łucka oraz do Użhorodu.

Jak pomaga Dzieło Kolpinga w Polsce?

Najpilniejsze potrzeby podane przez Dzieło Kolpinga na Ukrainie:

Tetyana Ignatyo z Kolpinga Ukraina, dziękuje za otrzymaną pomoc i opowiada, gdzie następnie zostanie ona przekazana (kliknij w obrazek filmu) :„Wszystkie otrzymane rzeczy, otrzymaną pomoc, będziemy przekazywać dalej w głąb Ukrainy: do miast Chmielnicki, Winnica, Czerniowce oraz dalej na wschód w strefy walk zbrojnych, w miejsca, gdzie ludzie niezwłocznie tego potrzebują”