Główne działania KOLPING Polska to aktywizacja zawodowa, przeciwdziałanie wykluczeniu osób starszych oraz wsparcie w rozwoju liderów i organizacji obywatelskich. Zrzeszamy lokalne stowarzyszenia zwane Rodzinami Kolpinga. Od wielu lat pomagamy nie tylko w Polsce, ale również poza granicami kraju.

Działamy w ścisłej współpracy z naszymi kolpingowskimi organizacjami partnerskimi na całym świecie. W przeszłości realizowaliśmy projekty również z Dziełem Kolpinga na Ukrainie. Były to głównie inicjatywy wzmacniające organizacje pozarządowe i Uniwersy Trzeciego Wieku jako partnera ukraińskiego dialogu społecznego z władzami lokalnymi.

W 2007 roku powołaliśmy do życia Fundację Dzieła Kolpinga w Polsce, której celem jest edukacja ekologiczna oraz pomoc rozwojowa.

Fundacja Dzieła Kolpinga ma na koncie wiele międzynarodowych projektów oraz akcje pomocowe na rzecz Ugandy i Hondurasu. Dziś, głęboko wstrząśnięci sytuacją na Ukrainie ruszamy ze zbiórką finansową pod nazwą „Solidarni z Ukrainą”.

Wybrane akcje pomocowe Fundacji:

WIADERKO PRĄDU

Akcja została zrealizowana w 2016 roku pod hasłem WIADERKO PRĄDU. Za zebrane dzięki akcji pieniądze, zakupione zostały panele słoneczne, które zamontowano w małych ugandyjskich miejscowościach w dystryktach Jinja, Kibale, Hoima, Kasese, Arua, Kabale i Lira. Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce działała w partnerstwie z kolpingowską organizacją z Ugandy, która odpowiedzialna była za działania na miejscu.

RAZEM DLA HONDURASU

W ramach akcji RAZEM DO HONDURASU zrealizowanej w 2020 roku zebraliśmy środki finansowe na zakup żywności i artykułów higienicznych dla rodzin w Hondurasie najbardziej poszkodowanych podczas epidemii koronawirusa i dengi.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy na stronę internetową KOLPING Polska – www.kolping.pl oraz Fundacji Dzieła Kolpinga w Polsce – fundacja.kolping.pl

Organizator zbiórki:

Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce