Misie i pieluchy na Ukrainę

Sami nie wiemy jak nam się to udało, ale jest! W ubiegły piątek spakowaliśmy, a w weekend dostarczyliśmy – kolejny transport z pomocą humanitarną na Ukrainę.

Maskotki dla najmłodszych uchodźców przekazało nam Stowarzyszenie Siemacha.

Tym razem ekipa Dzieła Kolpinga w Polsce pozyskała 2,5 tony darów. Dla potrzebujących w osiemnastym transporcie humanitarnym zapakowaliśmy pakiety higieniczne, akcesoria dla dzieci oraz prześliczne poduszki i maskotki dla najmłodszych od Stowarzyszenia SIEMACHA. Na Ukrainę pojechał również kolejny generator prądotwórczy.

Przygotowania do transportu

Punktem przeładunkowym był tym razem Susiec, gdzie wspaniali ludzie od wielu miesięcy pomagają nam w dostarczeniu pomocy do Lwowa. We Lwowie Kolping Ukraina dba o przekazanie darów do najbardziej potrzebujących.

Dary tym razem trafią do uchodźców wewnętrznych, którzy uciekli z terenów ostrzeliwanych i znaleźli schronienie w zachodniej Ukrainie.