Frida niesie pokój

Kolpingowska maskotka – Frida przebyła długą drogę z Meksyku do ukraińskiego Użhorodu. Stała się naszym symbolem pokoju.

Podczas ostatniego transportu z pomocą humanitarną na Ukrainę, bardzo symbolicznym momentem było przekazanie maskotki pieska o imieniu Frida, którą przedstawiciele polskiego Dzieła Kolpinga otrzymali podczas wizyty studyjnej do Meksyku przed czterema laty.  Frida to meksykański pies ratownik, który uczestniczył w akcjach ratunkowych po trzęsieniach ziemi w Ekwadorze, Meksyku i na Haiti.

„Frida skradła serce całego Meksyku i tysięcy innych za granicą (…). Jej szczekanie zawsze dawało nadzieję, a w chwilach bólu i niepewności przynosiło ulgę” – powiedział wiceminister marynarki Meksyku Eduardo Redondo.

Meksykański pies – ratownik Frida

Frida wspierała członków polskiego Dzieła Kolpinga w czasie pandemii oraz w walce z chorobą, teraz nadszedł czas, aby dawała nadzieję na pokój Ukrainie.

Więcej o Fridzie TUTAJ