Zima na Ukrainie

Wyobraź sobie, że tej zimy w Twoim domu prąd dostępny jest tylko 2 godziny dziennie. Taka sytuacja to codzienność dla mieszkańców Ukrainy. Jak pomagamy?

Aby pomóc naszym przyjaciołom z Ukrainy, kolejną pulę środków pozyskanych na pomoc humanitarną, przeznaczyliśmy na zakup generatorów prądotwórczych, agregatów oraz piecy typu koza. Co więcej na Ukrainę trafiły również ciepłe koce, śpiwory, żywność w puszkach, której nie trzeba przechowywać w lodówce. W ostatnim czasie zakupiliśmy też 200 „szperaczy” – latarek akumulatorowych z panelem solarnym i USB oraz ciepłe, zimowe kurtki.

Chcemy dać Ukrainie jak najwięcej ciepła i światła. Niech rozświetla ten wojenny mrok i nie pozwoli ofiarom rosyjskiej agresji trwać w osamotnieniu.

Wszystkie zakupione rzeczy udało się zawieźć w okolice Lwowa i Użhorodu, a stamtąd Kolping Ukraina przekazał je do potrzebujących w całym kraju.

Największy agregat prądotwórczy trafił do Departamentu Policji Obwodu Czerniowieckiego. Mimo częstych i długich przerw w dostawach prądu – policja, jedna z najważniejszych służb w czasie wojny – może funkcjonować bez zakłóceń.

Środki na zakupy otrzymaliśmy od Caritas Germany oraz indywidualnych darczyńców, takich jak Ty. Konserwy zostały zebrane przez Rodziny Kolpinga oraz małopolskie i śląskie szkoły w ramach ogólnopolskiej zbiórki. Piece „kozy” otrzymaliśmy od Rodziny Kolpinga „Jeden Świat”.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaagażowanym w pomoc! Dziękujemy też wszystkim firmom i instytucjom, które w ostatnim czasie przekazały nam sprzęt medyczny, koce, śpiwory, latarki i inne rzeczy potrzebne na Ukrainie.

  • Sklep medyczny Esovio
  • Sklep harcerski Watra
  • Harcerze z małopolskiego ZHR
  • Sklep Commando
  • Sklep Moro
  • KOROLO Dominika Wojciechowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *