Kolejne dostawy darów dla Ukrainy od Rodzin Kolpinga

Właśnie wracamy z wizyty u Rodziny Kolpinga w Makowie Podhalańskim, która przekazała na akcję „Solidarni z Ukrainą” 942 konserwy! Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie Członkom Rodziny i wszystkim wolontariuszom .

W akcję zbiórki konserw angażuje się wiele Rodzin Kolpinga, które działają wspólnie z lokalnymi społecznościami, klubami seniorów i placówkami oświatowymi:

• Rodzina Kolpinga w Krakowie Nowym Bieżanowie
  • Rodzina Kolpinga „Klub Celtycki” w Krakowie
  • Ropdzina Kolpinga „Jeden Świat” w Krakowie
  • Rodzina Kolpinga w Luborzycy
  • Rodzina Kolpinga w Porębie Żegoty

Zachęcamy do dalszych działań – akcja zbiórki konserw trwa do końca listopada!

Wszystkie produkty zebranie w październiku pojadą już 3 listopada z transportem pomocy humanitarnej do Użhorodu, a nasi partnerzy z Dzieła Kolpinga na Ukrainie – Ресурсний центр у Закарпатській області ГО „Справа Кольпінга в Україні” przekażą je najbardziej potrzebującym cywilom i obrońcom z obszarów dotkniętych działaniami zbrojnymi na wschodzie i południu kraju.

Konserwy zebrane w listopadzie zawieziemy na początku grudnia do Lwowa.